Sport: AMP w Wioślarstwie

W sobotę, 23 maja 2015 r., na Torze Regatowym w Brdyujściu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie, którego organizatorami jest Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W mistrzostwach bierze udział liczna grupa studentek i studentów UKW Bydgoszcz i tak jak w poprzednich latach, wioślarska reprezentacja naszego Uniwersytetu zaliczana jest do grona faworytów.

Do rozgrywanych na dystansie 1000 m zawodów zgłosiło się przeszło 200 studentek i studentów z ponad dwudziestu wyższych krajowych uczelni. Regaty zostaną rozegrane w 6 konkurencjach - w dwójkach podwójnych w kategorii lekkiej kobiet i mężczyzn, dwójkach podwójnych kobiet, jedynkach kobiet i mężczyzn i w ósemce mężczyzn.

Przedbiegi rozpoczną się o godz. 11.30 a wyścigi finałowe o godz. 16.30. Uroczyste otwarcie mistrzostw nastąpi o godz. 11.00 a uroczyste zakończenie o godz. 19.00.

Wstęp wolny. Zapraszamy!