Szkolenie: Zakres edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży

Zaproszenie na szkolenie z zakresu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży.
Miejsce szkolenia: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Termin:

• 25  maja 2015 r. o godz. 12.30
  • 26 maja 2015 r. o godz. 9.00, Aula Mikotoksyn

Szkolenie jest realizowane w ramach Projektu „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitarnego”.

Ramowy program szkolenia:

• Główne cele gospodarki odpadami
  • Problemy związane z gospodarką odpadami
  • Sposoby ograniczania ilości odpadów
  • Selektywna zbiórka odpadów - rodzaje odpadów zbieranych selektywnie, modele selektywnej zbiorki, korzyści wynikające ze zbiórki odpadów u źródła
  • Termiczne przekształcanie odpadów jako jeden z elementów kompleksowej gospodarki odpadami
  • Metody prowadzenia edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży (warsztaty związane z metodami zagospodarowania odpadów komunalnych, prawidłową segregacją odpadów i możliwością wykorzystania energii zawartej w odpadach.)
  • Prezentacja Mobilnego Laboratorium – Ekobusa – omówienie działania spalarni odpadów, prezentacja przedstawiająca koncepcje gospodarki odpadami na terenie objętym Projektem, standardy prawidłowej segregacji odpadów.

Informacje dodatkowe:

• Podczas szkolenia zostaną wykorzystane materiały dydaktyczne w postaci: pojazdu Mobilnego Laboratorium, animacji 3D, prezentacji multimedialnej, drukowanych materiałów informacyjnych itp.
  • Uczestnicy szkolenia otrzymają pakiet  atrakcyjnychmateriałów promocyjno-edukacyjnych.
  • Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany ekspert w zakresie ochrony środowiskai  gospodarki odpadami.
  • Organizator zapewnia catering.
  • Na życzenie organizator wystawi zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Szkolenie jest bezpłatne.