Studia Podyplomowe - Specjalista Szkolnictwa Artystycznego

W nadchodzącym roku akademickim 2015/2016 na Wydziale Pedagogicznym UKW zostanie otwarty nowy kierunek studiów podyplomowych UKW  – Specjalista Szkolnictwa Artystycznego.

Są to studia doskonalące, skierowane do zatrudnionych w szkolnictwie artystycznym psychologów i pedagogów, pracujących w szkołach muzycznych, plastycznych i baletowych oraz internatach i bursach szkolnictwa artystycznego. Adresatami mogą być także logopedzi i doradcy zawodowi, absolwenci pedagogiki i psychologii. Studia wyposażą w wiedzę i umiejętności z zakresu specyfiki edukacji muzycznej, plastycznej i baletowej, zwiększą wiedzę o psychologiczno-pedagogicznych determinantach rozwoju muzycznego, plastycznego i tanecznego, poszerzą kompetencje w zakresie rozpoznawania trudności o charakterze psychologiczno-pedagogicznym występujących w szkolnictwie artystycznym, z uwzględnieniem narzędzi pomiaru zdolności kierunkowych, wyposażą w umiejętności organizowania wsparcia, opieki i podejmowania działań o charakterze terapeutycznym.

Szczegółowych informacji na temat studiów udziela:

dr Anna Nogaj -  kierownik studiów
e-mail:  nogaj@ukw.edu.pl

Rekrutacja na edycję I: do 15 września 2015 roku

2 semestry

Liczba słuchaczy

minimum 30 osób

Koszt uczestnictwa

Za semestr zimowy roku akademickiego 2015/2016 jednorazowo 2000 zł lub w czterech ratach (terminy zostaną podane po uchwaleniu przez Senat UKW) Za semestr letni roku akademickiego 2015/2016 jednorazowo 2000 zł lub w czterech ratach (terminy zostaną podane po uchwaleniu przez Senat UKW).

Opis studiów:

Studia odbywają się w formie 10-ciu weekendowych zjazdów (piątek – niedziela; raz w miesiącu). Planowany jest także jeden zjazd 7-dniowy w charakterze Letniej Szkoły Psychologów i Pedagogów Szkół Artystycznych. Ostatni zjazd (wrzesień 2016) zaplanowany jest na obronę pracy dyplomowej, w formie otwartej 2-dniowej konferencji uczestników studiów.

Warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich modułów zajęć realizowanych w formie wykładów i ćwiczeń (istnieje możliwość nieusprawiedliwionej nieobecności na 1 zjeździe w semestrze – dodatkowe nieobecności będą wymagały uzupełnienia materiału), zaliczenie zaplanowanych kolokwium, rozliczenie prac pisemnych (w przypadku nieobecności na zajęciach większej niż jeden zjazd) oraz napisanie pracy dyplomowej. Ocenę końcową wylicza się na podstawie średniej przebiegu studiów podyplomowych (1/2 oceny), oceny pracy dyplomowej (1/4 oceny) oraz oceny egzaminu dyplomowego (1/4 oceny).

Aby podjąć studia podyplomowe należy złożyć następujące dokumenty:

• odpis dyplmowe
  • 1 zdjęcie
  • kwestionariusz osobowowy
  • podanie o przyjęcie na studia
  • ksero dowodu osobistego

Miejsce składania dokumentów
ul. J. K. Chodkiewicza 30, p.3
mciepl@ukw.edu.pl
osoba odpowiedzialna: Małgorzata Cieplicka

Więcej informacji nt. studiów: www.specjalista.szkola.pro