Studenci: Rejs z Bydgoszczy do Berlina

1 czerwca 2015 r. rozpoczął się międzynarodowy rejs badawczy studentów kierunku rewitalizacja dróg wodnych UKW do Berlina, który organizuje Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych działająca przy Instytucie Geografii. Rejs potrwa do 20 czerwca. Na wynajętym statku szkoleniowym M/S WŁADYSŁAW ŁOKIETEK, pod dowództwem kapitana Grzegorza Nadolnego oraz udziałem dr. Michał Habel i mgr. Dawida Szattena, 50 studentów prowadzić będzie badania naukowe w zakresie warunków nawigacyjno- żeglugowych na polskim odcinku Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70 (połączenie Odra – Kanał Hawela - ujście Brdy). Po zakończeniu rejsu, planowane jest sporządzenie raportu zawierającego m.in.: szczegółową lokalizację głównych utrudnień w prowadzeniu bezpiecznej żeglugi (wskazanie miejsc niebezpiecznych), poprzez wykonanie sondowań batymetrycznych (głębokościowych) szlaku żeglownego, ocenę hydroekomorfologicznej drogi wodnej E 70, dane inwentaryzacyjne zagospodarowania turystycznego drogi wodnej, pod kątem dostępności infrastruktury niezbędnej do turystyki wodnej na szlaku wodnym, dane inwentaryzacyjne oznakowania żeglugowego na szlaku wodnym oraz dane dotyczące tożsamości mieszkańców z rzeką.

Szczegółowy program rejsu:

• 18.06. - rejs na trasie  Czarnków - Ujście - Krostkowo
  • 19.06. - rejs na trasie  Krostkowo - Nakło
  • 20.06. - rejs na trasie  Nakło - Bydgoszcz

Pierwszy tego typu rejs badawczo-szkoleniowy studentów odbył się w ubiegłym roku.

Relacja z ubiegłorocznego rejsu.