Sukces naukowców z UKW

Sukcesem dla uczelnianych naukowców zakończyła się rekrutacja do ostatniej edycji programu „Top 500 Innovators”. Na liście uczestników programu znaleźli się pracownicy naukowi Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: dr inż. Katarzyna Kazimierska-Drobny, dr inż. Krzysztof Moraczewski oraz dr hab. inż. Marek Macko.

Funkcjonowanie Programu Top 500 Innovators przewiduje podniesienie kwalifikacji naukowców i pracowników centrów transferu technologii w zakresie współpracy z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi oraz komercjalizacji ich wyników.Do programu mogą przystąpić pracownicy naukowi lub badawcze polskich jednostek naukowych, prowadzący badania w obszarze nauk: ścisłych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych, leśnych, weterynaryjnych, medycznych, nauk o zdrowiu lub nauk o kulturze fizycznej.

Realizacja projektu winna przyczynić się do jak najefektywniejszego wykorzystania krajowych i europejskich środków przeznaczonych na badania tak, aby zapewnić transfer wyników prac B+R do gospodarki. Uczestnik programu w ciągu miesiąca po powrocie do Polski jest zobowiązany do sporządzenia założenia planu komercjalizacji badań lub założenia planu poprawy efektywności działań centrum transferu technologii z wykorzystaniem wiedzy i umiejętności zdobytych podczas trwania programu.

Pełna lista uczestników programu

Więcej informacji o programie