V Ogólnopolskie Zawody Sprawnościowo - Obronne Młodzieży Akademickiej ,,Military Żak 2008"

Informuję społeczność akademicką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, że na zaproszenie Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON reprezentacja naszej Uczelni uczestniczyła w dniach 8-10 maja 2008 r. w V Ogólnopolskich Zawodach Sprawnościowo-Obronnych Młodzieży Akademickiej ,,Military Żak 2008", zorganizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

SKŁAD ZESPOŁU:

1. Studenci:
    •             Przemysław MAZUROWSKI (kapitan zespołu);
    •             Michał PLEWIŃSKI;
    •             Wojciech NAGAJ;
    •             Marcin SKONIECZNY;
  2. Kierownik zespołu:
    •                mgr inż. Tadeusz  BŁAŻEJEWSKI

ROZGRYWANE KONKURENCJE:

1. Pisemny test wielokrotnego wyboru, dotyczący wiedzy obronnej;
  2. Strzelanie z pistoletu z nakładką laserową typu ,,beamith" (10  strzałów z wolnej ręki w czasie 4 minut);
  3. Pływanie na dystansie 50 m z przenoszeniem sprzętu (krążek gumowy, atrapa karabinka AK);
  4. Wielozadaniowy bieg na orientację (obejmujący dwie pętle biegowe z wyszukiwaniem punktów zwrotnych, w tym: rzut granatem do celu oraz pokonanie toru przeszkód).

WYNIKI:

Na 19 zespołów zgłoszonych do zawodów trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął  student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - Michał  PLEWIŃSKI,  wyróżniony pucharem ufundowanym przez Ministra Obrony Narodowej, licznymi nagrodami rzeczowymi i dyplomem.

GRATULACJE !!!

Wynik Michała Plewińskiego oraz wywiady udzielone przez kierownika zespołu dla lokalnej prasy i telewizji, stanowiły dobrą promocję naszego Uniwersytetu w środowisku startujących uczelni akademickich oraz warszawskiej społeczności.