Tydzień: Diagnoz Logopedycznych UKW

W dniach 8-12 czerwca 2015 roku Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii UKW wraz z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego organizuje II Tydzień Diagnoz Logopedycznych UKW. W ramach akcji odbędzie się cykl wykładów otwartych oraz logopedyczne badania przesiewowe dzieci w wieku 5-11 lat.

Wykłady - 8 czerwca 2015 w godzinach 16.00-18.00:

• prof. dr hab. Dorota Podgórska-Jachnik - Badania przesiewowe słuchu niemowląt a możliwości jego utraty w dalszych latach życia dziecka – perspektywa logopedyczna
  • dr Magdalena Zając - Bilingwalizm szansą, czy zagrożeniem;
  • mgr Izabela Miloch - Prawidłowy oddech i emisja głosu w pracy logopedy;
  • dr Ewa Binkuńska - Zaburzenia głosu w sytuacjach psychogennych.

W trakcie Tygodnia Diagnoz Logopedycznych UKW – studenci pedagogiki o specjalności logopedia studiów II stopnia pod opieką pracowników naukowych oraz doktorantów-logopedów będą prowadzić przesiewowe badania logopedyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Bydgoszczy.