Sport: Piknik Lekkoatletyczny

14 czerwca (niedziela) od godziny 13:00 Instytut Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na I Mityng dla Dzieci i Młodzieży „Zdrowie, Sprawność i Edukacja - Aktywność Fizyczna dla Wszystkich", który jest częścią Programu Pilotażowego „Aktywność Fizyczna - Lekarzem Chorób Przewlekłych”. Mityng odbędzie się przed stadionem Zawiszy Bydgoszcz, wejście od strony ulicy Gdańskiej.

Uczestnicy Mityngu będą mogli skorzystać ze sprzętu Instytutu Kultury Fizycznej na co dzień służącego do profesjonalnych badań sportowców:

• fotobramek do pomiaru szybkości,
  • platformy dynamometrycznej do pomiaru wysokości wyskoku i mocy kończyn dolnych,
  • analizatorów składu ciała.

Pracownicy i studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przygotowali dla najmłodszych uczestników różnorodne gry i zabawy. Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy przeprowadzi pomiar poziomu cukru we krwi. Zapraszamy bydgoszczan na Grę Miejską – aktywne zwiedzanie bydgoskiej starówki.

Uczestnicy będą mogli również skorzystać ze stanowisk lekkoatletycznych przygotowanych przez organizatorów programu "Lekkoatletyka dla każdego" oraz stanowisk promujących różne dyscypliny sportowe, przygotowanych przez sekcje sportowe CWZS "Zawisza". Każdy uczestnik, który wykaże się zaangażowaniem we współzawodnictwo otrzyma pamiątkowy dyplom a najbardziej wszechstronni uczestnicy otrzymają nagrody!

Darczyńcą nagród rzeczowych dla uczestników Mityngu dla Dzieci i Młodzieży "Zdrowie, Sprawność i Edukacja - Aktywność Fizyczna dla Wszystkich" jest Fundacja Lotto Milion Marzeń.

Mityng dla Dzieci i Młodzieży "Zdrowie, Sprawność i Edukacja - Aktywność Fizyczna dla Wszystkich" odbywa się pod patronatem:

• Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego,
  • Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego,
  • Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Janusza Ostoja – Zagórskiego,
  • TVP Bydgoszcz,
  • Polskiego Radia Pomorza i Kujaw,
  • Gazety Pomorskiej.

Celem Mityngu jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin, jednak pamiętając, że jest on częścią Programu Pilotażowego "Aktywność Fizyczna - Lekarzem Chorób Przewlekłych", serdecznie zapraszamy osoby leczące się w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, ich Rodziców i Opiekunów oraz członków stowarzyszenia Sympatycy Cukrzycy w Bydgoszczy.

Program Pilotażowy "Aktywność Fizyczna - Lekarzem Chorób Przewlekłych" dotarł również do zaprzyjaźnionego Szpitala Uniwersyteckiego im. F. D. Roosevelta w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja). 11 czerwca na rozmowy robocze przyjedzie, na zaproszenie Instytutu Kultury Fizycznej, Przewodniczący Słowackiego Stowarzyszenia Hepatologii, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych L'ubomir Skladany, w celu uzgodnienia warunków realizacji programu "Aktywność Fizyczna - Lekarzem Chorób Przewlekłych" na Słowacji. Współpraca ma dotyczyć aktywności fizycznej osób otyłych.

Darczyńcą pobytu słowackiego partnera w Bydgoszczy jest Fundacja Lotto Milion Marzeń.

W ramach Programu Pilotażowego "Aktywność Fizyczna - Lekarzem Chorób Przewlekłych", Instytut Kultury Fizycznej oraz Oddział Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zaproszą do współpracy kilkoro pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, których chcielibyśmy nauczyć podstaw aktywności fizycznej opartej o wiedzę lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz naukowców z Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zdobyta wiedza posłuży Instytutowi Kultury Fizycznej oraz Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu do dalszej edukacji osób przewlekle chorych oraz trenerów personalnych z centrów fitness i siłowni.

Od godziny 18:00 zapraszamy na odbywający się na stadionie Zawiszy XV Europejski Festiwal Lekkoatletyczny. Na wszystkie imprezy wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!