Zostań opiekunem studenta zagranicznego w Erasmus+

Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW zaprasza studentów do udziału w Buddy Programme, którego głównym celem jest pomoc studentom z zagranicy w zaaklimatyzowaniu się w nowych realiach, a także wspólne przeżycie pierwszych, często niełatwych dni w nowym środowisku.

Do przykładowych obowiązków mentora należą :

• odebranie studenta z dworca,
  • opieka podczas pierwszego tygodnia pobytu tzw. Orientation week (wskazanie miejsc, gdzie będą odbywały się warsztaty oraz imprezy),
  • wskazanie siedziby Biura Współpracy Międzynarodowej oraz budynków, w których student będzie miał zajęcia,
  • pomoc przy zakupie biletu miesięcznego komunikacji miejskiej, karty do telefonu itp.

Udział w programie to doskonała okazja do poznania osób z innych kultur, podszlifowanie języka oraz nawiązanie nowych przyjaźni. Uczestnictwo w programie daje również możliwość zdobycia dodatkowych punktów, które są uwzględniane w procesie rekrutacji przy ubieganiu się o wyjazd na stypendium zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Biuro Współpracy Międzynarodowej wystawia zaświadczenie o uczestnictwie w Buddy Programme.

Aby zostać uczestnikiem programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go do Biura Współpracy Międzynarodowej (ul. J. K. Chodkiewicza 30, budynek A, pok. 5)

Kontakt:
Agnieszka Bielińska