Konferencja: Bezpieczeństwo żywności

Zapraszamy na XI międzynarodową konferencję poświęconą bezpieczeństwu żywności, pasz i środowiska, która odbędzie się w dniach 29-30 czerwca w Laboratorium Mikotoksyn Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Chodkiewicza 30. Tematyka konferencji wpisuje się w założenia Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestnikami konferencji są wybitni naukowcy z Uniwersytetu w Monachium, Wiednia, Stuttgartu, a także z Gdańska, Torunia i Bydgoszczy.

Podczas XI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Trendy w bezpieczeństwie żywności, pasz i środowiska” zostaną podjęte m.in. problemy związane z występowaniem zanieczyszczeń żywności, pasz i środowiska, bezpieczeństwem żywności, pasz i żywienia, suplementami diety i dodatkami paszowymi.

Celem konferencji jest przedstawienie aktualnych badań związanych z występowaniem zanieczyszczeń żywności, pasz i środowiska, przedstawienie zagrożeń, aspektów toksykologicznych, regulacji prawnych oraz strategii zapobiegania i ograniczania ryzyka. Wzorem lat ubiegłych, część referatów poświęcona będzie mikotoksynom, ich kancerogenności, teratogenności i mutagenności, szczególnie patogennych metabolitów grzybów z rodzaju Fusarium, Aspergillus, Penicillium. Omówione będą również problemy związane z wykrywaniem i oznaczaniem zanieczyszczeń żywności, pasz i środowiska oraz metody przyjęte w dyrektywach Komisji UE.

Wykłady plenarne wygłoszą czołowi specjaliści z kilku krajów i wiodących uczelni w kraju, m.in.:

• prof. Dr Dr Manfred Gareis - Ludwig-Maximilians-Universität München (Monachium), Niemcy
  • prof. Dr Josef Böhm - Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej, Wiedeń, Austria
  • dr Uwe Lauber - Chemisches und Veterinäruntersuchungsamt Stuttgart, Niemcy
  • prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik - Politechnika Gdańska, Gdańsk
  • prof. dr hab. Eugenia Gospodarek - Collegium Medicum UMK, Toruń
  • dr hab. Beata Gutarowska, prof. nadzw. - Politechnika Łódzka, Łódź

Organizator konferencji: Katedra Fizjologii i Toksykologii, Instytut Biologii Eksperymentalnej, Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

www.mycotoxin.ukw.edu.pl

Zdjęcia z konferencji w galerii.