Wystawa: Miasta partnerskie

Do końca czerwca w Bibliotece UKW można oglądać wystawę fotograficzną, która jest rezultatem projektu: Integracyjne Dni Studentów Europy mającego miejsce od 2008 r. Jest prezentowana  na I piętrze Biblioteki UKW przy ulicy Karola Szymanowskiego 3.

Organizatorami wystawy są Studenci Koła Naukowego Europejski Wędrowiec
wraz z opiekunem dr Marią Dombrowicz.
Autorami zdjęć są: Paulina Chmielewska oraz Jakub Kujawa

Projekt Integracyjne Dni Studentów Europy przygotowany został w 2008 roku z inicjatywy dr Marii Dombrowicz i studentów Kola naukowego Europejski Wędrowiec oraz Buro Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod patronatem Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.
Projekt realizowany jest pod hasłem Komisji Europejskiej: „Jedność Europy w Różnorodności Jej Kultur”, propagującej idee wzajemnego poznawania oraz poszanowania odrębności dziedzictwa kulturowego. Główny cel projektu to poznawanie Europy, reprezentującej różne narodowości i kultury oraz promocja dziedzictwa kulturowego regionu kujawsko-pomorskiego w samorządach regionów europejskich oraz środowiskach uniwersyteckich.
Dotychczasowe edycje projektu wpisały się w idee budowy wspólnej Europy umożliwiając poznanie i poszanowanie jej odmiennych kultur oraz zwiększenie turystycznej rozpoznawalności regionu kujawsko-pomorskiego w Europie.