Konferencja: Polish Scientific Networks

W dniach 18-20 czerwca w Warszawie, w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja Polish Scientific Networks.

Konferencja organizowana jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademię Młodych Uczonych PAN i Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Została zainspirowana cyklem spotkań „Science. Polish Perspectives” organizowanych od 2012 r. w Wielkiej Brytanii i kierowanych do młodych naukowców i studentów pochodzenia polskiego, prowadzących badania za granicą.

W wydarzeniu uczestniczyć będzie minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska, która zaprezentuje kompleksowy program umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego.

Inicjatywa Polish Scientific Networks ma na celu zachęcenie Polaków z zagranicy do kontynuowania kariery naukowej w Polsce, w oraz skłonienie naukowców z Polski do zaangażowania się w programy współpracy międzynarodowej, m.in. w ramach programu Horizon 2020. Zaproszeni goście wygłoszą wykłady w czterech sesjach naukowych: Nauki społeczne i humanistyczne, Nauka i biznes, Nauki o życiu, Nauki ścisłe. Odbędą się także panele dyskusyjne dotyczące m.in. roli mobilności w karierze naukowej czy współpracy nauki z przemysłem.

Dane kontaktowe sekretariatu konferencji:

Anna Bielec, Gabinet Prezesa PAN, Polska Akademia Nauk, pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa, tel. 22-182 61 14, fax. 22-182 70 50

Informacje o konferencji: www.nauka.gov.pl