Co mówią studenci o swoich kierunkach studiów? (Część 4)

W maju rozpoczęła się rekrutacja na studia w naszej uczelni! Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku kształcenia, przeczytaj, co mówią studenci i absolwenci UKW.

Joanna Wronka, studentka pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to jeden z najnowszych kierunków studiów naszej uczelni- jesteśmy pionierami przecierającymi ścieżki młodszym kolegom. Wybór tych studiów traktuję jak wyzwanie, a zarazem szansę na znalezienie pracy w zawodzie, o którym marzę od dzieciństwa. Dziennikarz to nie tylko utalentowany i przebojowy człowiek. Studenci tego kierunku wiedzą, że ważna jest znajomość warsztatu i poprawne posługiwanie się językiem, a także teorii. Realizowane przedmioty praktyczne jak pracownia prasowa, radiowa i telewizyjna oraz wiedza teoretyczna o gatunkach dziennikarskich, tajnikach komunikowania się czy zapoznanie się z filozofią i socjologią umożliwią przyszłemu absolwentowi właściwą percepcję świata, a także profesjonalne pojmowanie specjalności medialnych. Studenci mają możliwość angażowania się w działalność radia studenckiego oraz współtworzenia czasopisma „Forum UKW” czy działalność w Samorządzie Studenckim.Myślę, że warto przeżyć przygodę z dziennikarstwem oraz spotkać ciekawych i ambitnych ludzi. Życzę wam powodzenia podczas rekrutacji i do zobaczenia w październiku!

Tomasz Waloszek, student trzeciego roku fizyki i drugiego roku informatyki

Do wyboru kierunku studiów przyczyniły się głównie moje zainteresowania fizyką jako dziedziną, dzięki której poznaje się, jak funkcjonuje cały otaczający nas świat. Na naszej uczelni ta trudna, a zarazem ciekawa dziedzina została połączona z informatyką, bez której w dzisiejszych czasach chyba nikt nie jest w stanie funkcjonować. Specjalność ta pozwoliła mi rozpocząć studia na 3,5-letnich studiach inżynierskich na kierunku informatyka. Instytut Fizyki posiada wysoko wykwalifikowaną oraz przyjazną dla studentów kadrę dydaktyczną oraz prężnie rozwijające się laboratoria. Otwarto również  studia magisterskie uzupełniające, gdzie zdobywa się wiedzę z budowy ciała stałego. Umiejętności swoje można rozwijać także w innych dziedzinach takich jak: mechanika, mikroelektronika. Wszystkim nasuwa się pewnie pytanie co można robić po tych studiach. Na osoby posiadające dyplom fizyka czekają ośrodki badawcze w kraju i zagranicą, można również  dalej szkolić się w dziedzinie informatyki i swoją karierę zawodową jej poświęcić.

Anna Kiełbasa, studentka trzeciego roku matematyki i trzeciego roku fizyki

Na pytanie, dlaczego matematyka najczęściej pada odpowiedź, „ Bo byłem dobry”; „ To umiem robić najlepiej”; „Chce być taka jak moja nauczycielka”. Ale czy tylko?Ktoś mądry kiedyś powiedział: „ Matematyka jest dyscypliną wolną od wpływów politycznych obojętnie czy to komunizm czy kapitalizm 2+2=4.” Studiując u nas zrozumiesz, że matematyka jako ‘królowa nauk’ pomoże Ci zrozumieć świat.Matematyka pozwala, bowiem wyrazić zwięźle swoje przekonania i racje, oraz dostarcza metod rozumowania. Zawsze myślałam o takim kierunku, który bawi a zarazem sprawia wiele satysfakcji, kiedy udaje się dojść do właściwego rozwiązania.Na naszej uczelni znajdziesz wykwalifikowaną kadrę i miłą atmosferę, dzięki czemu studia upłyną Ci w rewelacyjnej atmosferze. O innych plusach wyboru matematyki jako sposobu na życie dowiesz się studiując u Nas.

Agnieszka Heimann i Magdalena Beosche, studentki trzeciego roku pedagogiki o specjalności kształcenie zintegrowane z nauczaniem muzyki

Dlaczego wybrałyśmy ten kierunek studiów? Bo, po pierwsze kochamy pracę z dziećmi, a po drugie nie umiemy żyć bez muzyki. Kierunek ten daje nam możliwość doskonalenia się właśnie w owych specjalnościach. Wysoko wykwalifikowane grono pedagogiczne oraz bogaty wachlarz przedmiotów pomaga nam zdobywać wszechstronną wiedzę. Duża liczba dobrze zorganizowanych praktyk pedagogicznych umożliwia poznanie od podszewki ioswojenie się z naszym przyszłym zawodem. Dlatego, mając pewność, żebędziemy doskonale przygotowane do pracy w szkole, z optymizmem patrzymy wprzyszłość. Studia na naszym kierunku umożliwiają również naukę gry na wieluinstrumentach: od dzwonków, przez flet, aż do skrzypiec, gitary czy pianina. Nauka ta prowadzona jest metodą profesora E. E. Gordona.