Debata o przyszłości szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce

JM Rektor UKW prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski uczestniczyl w debacie nt. przyszłości szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce, które odbyło się 24 czerwca 2015 r. w Warszawie.

Celem spotkania było zaprezentowanie przez władze środowisk akademickich propozycji zmian w systemie szkolnictwa wyższego. Debatę zorganizowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w dyskusji wzięło udział 300 uczestników w tym rektorzy uczelni, naukowcy, pracownicy akademiccy.

- Mam świadomość, jak bardzo zróżnicowane są oczekiwania i propozycje środowiska naukowego. Warto rozmawiać o wspólnych celach i rozbieżnościach, o sposobach dochodzenia do celów, które mogą się różnić.- powiedziała na wstępie Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Lena Kolarska - Bobińska

Poruszono tematy niezwykle ważne kwestie dotyczące przyszłości szkolnictwa wyższego takie jak: poprawa jakości kształcenia, dostosowania oferty edukacyjnej do oczekiwań społecznych, poprawa organizacji, finansowania i umiędzynarodowienia uczelni.