UKW z certyfikatem Uczelnia Liderów

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został Uczelnią Liderów 2015. 2 lipca 2015 r. w zabytkowej Auli Leopoldyńskiej zorganizowana została gala tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. Już po raz piąty przedstawiciele ośrodków akademickich z całej Polski odebrali certyfikaty i znaki jakości poświadczające spełnianie najwyższych standardów w zakresie kształcenia dla rynku pracy i inwestowania w edukację praktyczną.

UKW zdobył tytuł Uczelnia Liderów 2015 oraz Srebrny Certyfikat, co podkreśla wdrożenie długookresowej polityki zapewniania wysokiej jakości kształcenia, edukacji praktycznej, a także powiązań z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dodatkowo uczelnię wyróżniono tytułem Primus za uzyskanie w procedurze certyfikacyjnej najwyższej liczby punktów rankingowych.

W uzasadnieniu przyznania nagrody komisja akredytacyjna podkreśliła, że nasz uniwersytet „zdołał wypracować sobie wyrazistą markę, opartą m.in. na silnym akcentowaniu kształcenia praktycznego i kreowaniu oferty dydaktycznej, naukowej i społecznej, zgodnie z potrzebami najbliższego otoczenia”.

fot. fundacja-edukacja.org.pl, U. Krzyżańska, A. Obiała