Zaproszenie na Trójstronne Forum Młodzieżowe

Studencie UKW, jeśli interesujesz się polityką, ekonomią, historią lub kulturą, jesteś osobą zaangażowaną społecznie? Weź udział w Trójstronnym Forum Młodzieżowym „Trialog polsko-niemiecko-rosyjski”, które odbędzie się 28 września - 2 października 2015 r. w Moskwie.

Forum, które zostało powołane w celu inicjowania otwartego dialogu i wymiany doświadczeń wśród studentów i młodych ludzi z Polski, Niemiec i Rosji.

Forum w Moskwie oferuje niezwykle atrakcyjny program obejmujący warsztaty, wycieczki i intrygujące dyskusje z wybitnymi przedstawicielami mediów, polityki, kultury i ekonomii z Polski, Niemiec i Rosji (szczegółowe informacje znajdują we wstępnym programie na stronie: www.gpr-youthforum.org). Uczestnicy Forum będą mieć wyjątkową możliwość dzielenia się swymi opiniami i prezentowania własnych pomysłów politycznym i dyplomatycznym przedstawicielom trzech krajów, a tym samym wspomogą pozytywny rozwój relacji polsko-niemiecko-rosyjskich w przyszłości.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Forum powinny zwrócić uwagę na szczegóły wydarzenia:

• Językiem roboczym projektu jest angielski. Dodatkowa znajomość niemieckiego i rosyjskiego jest mile widziana.
  • Grupą docelową są młodzi ludzie w wieku 18-26 lat z Polski, Niemiec i Rosji, którzy realizują zadania z zakresu polityki i społeczeństwa obywatelskiego szczególne zainteresowanie dotyczące wzajemnych relacji, kultury i aktualnych problemów wewnątrz i pomiędzy trzema krajami zostanie pozytywnie odnotowane.
  • Trójstronne Forum Młodzieżowe zostanie wzbogacone przez osobisty wkład uczestników. Po zapoznaniu się z programem Forum prosimy o zawarcie w formularzu zgłoszeniowym proponowanego zagadnienia w ramach którego możecie zaprezentować wstęp do dyskusji.
  • Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty uczestników na miejscu.
  • Koszty podróży będą rekompensowane w wysokości 50%. Dokładna kwota będzie zależeć od wysokości wsparcia finansowego sponsorów Forum.
  • Od uczestników oczekuje się pełnego udziału we wszystkich modułach Forum. Przyznanie certyfikatów poświadczających udział, a także zwroty kosztów nastąpią z zastrzeżeniem wypełnienia tego warunku.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Forum powinny przesłać:

• Wypełniony formularz zgłoszeniowy
  •  CV
  • Krótkiego eseju (300 – 500 słów w j. angielskim) dotyczącego jednego z następujących zagadnień:
    • International business at the times of EU-Russia political tensions: challenges and opportunities
    • European energy policy and security
    • Role of Russia, Germany and Poland in mediating the Ukrainian crisis
    • How can civic engagement enhance trilateral relations?
    • Describe the idea of the tri-/multilateral project you want to develop throughout or after the forum
    • Of course, you can also relate to your own academic work

Formularz zgłoszeniowy należy przesyłać na adres: trialogue@drjug.org (w temacie należy podać: Aplikacja – Trialog – Moskwa, nazwy plików: CV_Nazwisko Imię Esej_ Nazwisko Imię) do 24 lipca 2015 r.

Informacji o wydarzeniu można również szukać na: www.facebook.com