Planowane konkursy w Programie POWER

Przed nami kolejne konkursy w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Zachęcamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy do zapoznania się z planowanymi do ogłoszenia w tym roku naborami wniosków w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Jeśli znajdą Państwo konkurs odpowiadający Państwa potrzebom prosimy o kontakt z Biurem Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem w celu omówienia możliwości wspólnego przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu.

Kontakt:

tel. 52 34 19 281, adres e-mail: fundusze@ukw.edu.pl.

Konkursy:

4.1 Innowacje społeczne - konkurs na inkubację innowacji społecznych

Dofinansowanie można uzyskać na działania zakładające wsparcie procesu inkubacji nowych pomysłów, które pozwolą na szybsze, tańsze i bardziej wydajne rozwiązywanie problemów będących przedmiotem interwencji EFS w czterech wybranych tematach:

• przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej,
  • integracja zawodowa osób oddalonych od rynku pracy,
  • kształcenie ustawiczne osób dorosłych,
  • usługi opiekuńcze dla osób zależnych.

Nabór wniosków będzie trwał od 1.09.2015 do 10.09.2015 r.
Instytucja ogłaszająca konkurs: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Dokumentacja konkursowa dostępna jest na www.power.gov.pl.

4.2 Programy mobilności ponadnarodowej - programy stypendialne i mobilności ponadnarodowej

Projekty, które mogą uzyskać wsparcie w ramach konkursu to pogramy mobilności ponadnarodowej dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, partnerów społecznych oraz jednostek samorządu terytorialnego ukierunkowane na wzrost jakości tworzenia i wdrażania polityk publicznych.

Planowany termin naboru wniosków: od 14.09.2015 do 30.09.2015

Instytucja ogłaszająca konkurs: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Dokumentacja konkursowa dostępna jest na www.power.gov.pl.

4.3 Współpraca ponadnarodowa

Wnioski o dofinansowanie mogą być składane w ramach siedmiu tematów:

• Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).
  • Zwiększenie dostępu do zatrudnienia dla osób pozostających bez pracy z następujących grup: osób o niskich kwalifikacjach zawodowych, osób powyżej 50 roku życia, kobiet, długotrwale bezrobotnych oraz osób z niepełnosprawnościami.
  • Zwiększenie liczby lub zakresu usług społecznych świadczonych przez podmioty ekonomii społecznej lub zwiększenie poziomu wykorzystania tych usług przez podmioty administracji publicznej.
  • Godzenie ról zawodowych i życia rodzinnego.
  • Metody utrzymania aktywności zawodowej osób po 50 roku życia w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (w tym zarządzanie wiekiem).
  • Zwiększenie dostępu osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie.
  • Zwiększenie zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek oświatowych kształcenia zawodowego.

Planowany termin naboru wniosków: od 1.09.2015 do 11.09.2015.

Instytucja ogłaszająca konkurs: Centrum Projektów Europejskich

Dokumentacja konkursowa dostępna jest na www.power.gov.pl

3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym - staże

Dofinansowanie będzie można uzyskać na realizację wysokiej jakości programów stażowych. Nie określono jeszcze terminów naboru wniosków, ale w ramach Planu Działania dla III Osi Prioretytowej na rok 2015 ogłoszenie konkursu zaplanowano na III kwartał 2015 r.

Wymagania konkursowe (kryteria dostępu i kryteria premiujące) ujęte zostały w Panie Działania. Dokument ten dostępny jest na www.ncbir.pl

3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym - akademickie biura karier

Projekty przewidziane do realizacji w ramach konkursu powinny polegać na wspieraniu świadczenia wysokiej jakości usług przez instytucje (np. akademickie biura karier), wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy. Według informacji zawartych w Planie Działania konkurs zostanie ogłoszony w IV kwartale 2015 r.

Po ogłoszeniu konkursów w ramach Działania 3.1 przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, poinformujemy Państwa o dokładnym terminie naboru wniosków oraz możliwości zapoznania się z dokumentacją konkursową.