UNEVOC zaczyna działać na UKW

UNEVOC – organizacja UNESCO zaczyna działać na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest to jedyna taka jednostka działająca w Polsce.

Działania UNEVOC są poświęcone rozwoju edukacji technicznej i zawodowej, m.in. poprzez wspieranie państw członkowskich w tworzeniu przepisów i praktyk w dziedzinie edukacji dla świata pracy i rozwoju umiejętności. Ma to zapewnić większą dostępność edukacji dla społeczeństwa, skuteczne programy kształcenia zawodowego oraz szanse nauki na każdym etapie życia jednostki. Ważnym filarem sieci UNEVOC jest międzynarodowa współpraca partnerska, która pozwoli na wymianę doświadczeń oraz korzystanie z efektów pracy partnerskich instytucji.

Centrum UNEVOC powstałe w Polsce, w Katedrze Pedagogiki Pracy i Andragogiki UKW, jest jednym z 290 takich organizacji istniejących w 167 krajach członkowskich UNESCO. Centrum powstałe przy naszej Uczelni będzie uczestniczyć w międzynarodowych inicjatywach i dialogu poświęconych edukacji technicznej i zawodowej, współpracować z zagranicznymi partnerami i ułatwiać takie działania na poziomie lokalnym. UNEVOC będzie również przygotowywało publikacje w ramach UNESCO. Koordynatorem polskiego Centrum UNEVOC jest dr Renata Tomaszewska-Lipiec.