Stypendia za wybitne osiągnięcia dla studentów i doktorantów

Na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące stypendium za wybitne osiągnięcia dla studentów i doktorantów polskich uczelni. W obydwu przypadkach nieprzekraczalny termin składania dokumentów to 30 września 2015 r.

Ze względu na konieczność zaopiniowania wniosków przez Rady Wydziałów wnioski należy składać na poszczególnych Wydziałach wcześniej do ok. 10 września (terminy dla poszcególnych Wydziałów sa wyróżnione na stronach wydziałowych).

O przyznanie stypendium student może ubiegać się nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Wyjątek przewidziano dla studenta pierwszego roku studiów drugiego stopnia rozpoczętych w terminie roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia. Stypendium na dany rok akademicki może być przyznane studentowi za wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane z odbywanymi studiami lub wybitne osiągnięcia w sporcie

Szczegółowe informacje o stypendiach dla studentów: www.nauka.gov.pl

Szczegółowe informacje o stypendiach dla doktorantów: www.nauka.gov.pl