Wprost pisze o ekonomii na UKW

Tygodnik „Wprost” pisze o nowej specjalności bankowej na uruchomionym niedawno przez UKW kierunku ekonomia. Artykuł „Studentów będą uczyć pracownicy banku” opisuje nawiązanie współpracy Uczelni z czołowym na rynku krajowym bankiem. Dziennikarze tygodnika zauważają, że podjęcie współpracy daje UKW możliwość połączenia zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką.

„Wprost” cytuje JM Rektora prof. Janusza Ostoję-Zagórskiego:
Współpraca z Bankiem jako potencjalnym pracodawcą dla naszych studentów, a nade wszystko patronem specjalności przyczyni się do kształtowania nowego profilu absolwenta ekonomii. Dzięki temu, nie tracąc walorów akademickiego studiowania będzie on świadomy znaczenia zjawisk społecznych i ekonomicznych i ich wpływu na funkcjonowanie rynku usług finansowych.

Specjalność bankowa to jedyna w Polsce specjalność ogólnoakademicka tworzona z PKO Bankiem Polskim. Dzięki niej studenci UKW otrzymają możliwość odbycia płatnych praktyk w placówkach Banku, a także możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez jego pracowników.

Cały artykuł dostępny jest na stronie:www.wprost.pl.

Kierunek ekonomia, który rusza na UKW od października br. był jednym z popularniejszych w tegorocznej rekrutacji. Jest jeszcze szansa na zapisanie się - do 13 września trwa nabór na studia niestacjonarne: www.rekrutacja.ukw.edu.pl.