„Analiza DNA drzew leśnych” wyróżniona przez magazyn Brief

Projekt „Analiza DNA drzew leśnych” został doceniony przez magazyn Brief. Badania prowadzone na UKW, które zasłużyły na wyróżnienie w zestawieniu najbardziej kreatywnych koncepcji polskiej nauki, wpisują się w uczelniane Centrum Transferu Technologii i Innowacji. Współpraca pracowników naukowo-dydaktycznych naszej Uczelni ze środowiskiem biznesu posłużyła za wzór łączenia pionierskich analiz z ekonomią.

„15 kreatywnych w nauce” to klasyfikacja nawiązująca do przedsięwzięcia „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”, które od pięciu lat z powodzeniem organizuje Magazyn „Brief”. Uhonorowane zostają w nim osoby prowadzące działalność, która łączy ze sobą świat nauki z biznesem. Ma to szczególne znaczenie w kontekście poszukiwania nowatorskich rozwiązań w dynamiczniej, wciąż zmieniającej się gospodarczej rzeczywistości.

Wyróżnienie badaczy Katedry Genetyki UKW dotyczy współpracy pomiędzy Uczelnią a Leśnym Bankiem Genów oraz Instytutem Genetyki Sądowej. Twórcy rankingu docenili również istotną rolę komunikacyjną, jaką pełni strona internetowa Katedry.

Warto wspomnieć, że dzięki realizacji projektu „Analiza DNA drzew leśnych” w znacznym stopniu spadła liczba kradzieży drewna w Polsce, zaś śledczy uzyskali kolejne narzędzie w wyjaśnianiu spraw dotyczących morderstw.

Więcej informacji na stronie: www.analizydnadrzew.ukw.edu.pl i www.brief.pl.