Konferencja Swojskość i obcość w Kujawsko-Pomorskiem

Zapraszamy na V Ogólnopolską Konferencję Naukową i Dydaktyczną Dzieje regionu kujawsko-pomorskiego, która odbędzie się 17 września 2015 roku w godz. 10.00-14.30 w sali konferencyjnej Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 12. Tegoroczna edycja konferencji nosi tytuł „Swojskość i obcość w regionie kujawsko-pomorskim”. Jej zadaniem jest wspieranie realizacji zajęć w ramach przedmiotu „Historia i społeczeństwo. Dziedzictwo epok”. Konferencja umożliwi poznanie dziejów małej ojczyzny.

Konferencja adresowana jest do nauczycieli przedmiotów historia i WOS, regionalistów, kulturoznawców i etnologów, studentów kierunków humanistycznych i społecznych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz miłośników i popularyzatorów historii najnowszej oraz kultury. Szczególnie zapraszamy nauczycieli historii, gdyż dr Teresa Maresz (UKW) zaprezentuje merytoryczne i metodyczne propozycje realizacji wątku tematycznego „Swojskość i obcość” na lekcjach „Historii i społeczeństwa. Dziedzictwo epok”.

Organizatorami konferencji są Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wzorem lat ubiegłych wszystkim uczestnikom konferencji zostanie przekazana publikacja popularnonaukowa pt. „Swojskość i obcość w regionie kujawsko-pomorskim”, która stanowi kontynuację serii „Dzieje regionu kujawsko-pomorskiego”.

Rejestrować się prosimy do 9 września 2015 r. pod adresem:

edukacjaisport.kujawsko-pomorskie.pl