Firma EBUD Mecenasem wydarzeń jubileuszowych

W 2015 roku obchodzimy jubileusz 10-lecia powstania Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Z tej okazji już za niecałe dwa miesiące, 16 października 2015 r. odbędzie się uroczysta gala 10-lecia UKW w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Jednym z Mecenasów wydarzeń jubileuszowych uniwersytetu została firma EBUD, która na ten cel przeznaczyła kwotę 10 tys. zł.
Wydarzenia tamtych dni były niezwykle istotne dla dalszego rozwoju uczelni oraz przyszłości miasta. Podpisanie Ustawy przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o utworzeniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyło się 13 maja 2005 r. Ten ważny krok w historii uczelni, był możliwy dzięki dążeniom ówczesnych władz Akademii, ich poprzedników oraz dzięki staraniom przedstawicielom władzy samorządowej Bydgoszczy.

Od 10 lat wciąż doskonalimy jakość kształcenia oraz poszerzamy ofertę edukacyjną dla kolejnych pokoleń studentów. Konsekwentnie wzmacniamy rolę uniwersytetu zarówno w całym regionie kujawsko-pomorskim jak i w Polsce.

Cieszy nas fakt, że nadchodzący rok akademicki 2015/2016 rozpoczniemy w atmosferze radosnego odliczania do centralnych obchodów Jubileuszu uczelni.

Podczas październikowej, wielkiej gali (16.10) w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, jako główna gwiazda wieczoru wystąpi Stanisław Soyka. W przygotowaniach do uroczystości zaangażowali się również artyści-muzycy UKW, którzy wystąpią przed zgromadzonymi gośćmi. Z pewnością wielkie emocje towarzyszyć będą podczas ogłoszenia zwycięzców Plebiscytu w kategorii: Wykładowca „Naj”, Absolwent 10-lecia oraz Absolwent Uczelni. Uroczystości jubileuszowe zakończą się 18.10 (niedziela) koncertem jazzowym w wykonaniu Ondřeja Havelki and The Melody Makers.

Warto podkreślić, że w obchody jubileuszu UKW wpisuje się również szereg wydarzeń uczelnianych takich jak: konferencje naukowe, wystawy, festiwale i inne wydarzenia kulturalne odbywające się w całym roku 2015.