UKW na Festiwalu Radosnych Serc

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego po raz kolejny wspólnie z Fundacją NOWE POKOLENIE wspiera organizację Festiwalu Radosnych Serce, który odbędzie się 29 sierpnia 2015 r. na Polanie Różopole w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Aż 500 podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski zaprezentuje swoje talenty podczas eliminacji konkursowych, które odbędą się 28 sierpnia w Pałacu Młodzieży. Uczestnicy festiwalu spróbują swych sił w pięciu kategoriach: muzyce, tańcu, małej formie scenicznej oraz plastyce i fotografii. Centrum Bydgoszczy zamieni się w miejsce artystycznej rywalizacji, ale również twórczych inspiracji i samodoskonalenia. Impreza odbywa się rokrocznie pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Jubileuszowa- X edycja konkursu, przyciągnęła uwagę setki młodych ludzi, którzy zgłosili kilkaset prac plastycznych i fotograficznych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był: „Nowe Pokolenie – kim jesteśmy, kim chcemy być?” oraz „Serce – interpretacja dowolna”. Wszystkie nadesłane prace, zostaną ocenione przez profesjonalne jury, składającego się z bydgoskich artystów i fotografów. Zwycięskie prace będzie można podziwiać na wystawie podczas sobotniej imprezy na Różopolu. Uzdolnieni plastycznie wezmą również udział w happeningu przed Pałacem Młodzieży, gdzie na 20 metrowej konstrukcji z płyt kartonowo- gipsowych pojawią się rysunki o tematyce związanej z hasłami tegorocznego konkursu.

Rywalizacja w pozostałych kategoriach: muzyce, tańcu i małej formie scenicznej, będzie równie emocjonująca. Uczestnicy wymienionych kategorii będą przesłuchiwani przez jury, a wyłoniony zwycięzca będzie mógł zaprezentować się w dniu następnym podczas Pożegnania Lata z Fundacją Nowe Pokolenie na Myślęcińskim Różopolu.

Fundacja NOWE POKOLENIE dokłada wszelkich starań, aby spędzone wspólnie chwile zostały w pamięci uczestników na długo, a jednocześnie, aby dostarczyły im bodźców do dalszego doskonalenia własnych umiejętności. W tym przedsięwzięciu fundację wspiera wiele bydgoskich instytucji, w tym Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. W ramach owej współpracy odbędą się dla uczestników warsztaty taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne, fotograficzne, interpersonalne, sportowo-ruchowe oraz artystyczne.

Największe emocje wiązać się będą z sobotnimi występami. Obok Koncertu Laureatów X Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc na scenie podczas Pożegnania Lata z Fundacją Nowe Pokolenie wystąpią utalentowane dzieci i młodzież wyłonione do projektów realizowanych przez fundację. Ponadto wystąpi chór Śpiewalnia Dziecięca powołany przez Fundację NOWE POKOLENIE przy współpracy z Wydziałem Edukacji Muzycznej UKW. Natomiast główną atrakcją wieczoru będzie występ zespołu DE Mono.

Start imprezy - 29.08.2015r., Myślęcinek - Polana Różopole, godzina 14:00, WSTĘP WOLNY.
Zapraszamy!

Więcej informacji na: www.nowe-pokolenie.pl