Wyjazdowe badania naukowe w Hiszpanii

Koło naukowe Europejski Wędrowiec z Instytutu Geografii zaprasza w dniach 21-25.09.2015 roku na wyjazdowe badania naukowe do Grenady, w ramach projektu: Integracyjne Dni Studentów Europy.

Projekt Integracyjne Dni Studentów Europy przygotowany został w 2008 roku z inicjatywy dr Marii Dombrowicz i studentów Kola naukowego Europejski Wędrowiec oraz  Bura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod patronatem Marszałka województwa kujawsko- pomorskiego.Projekt realizowany jest pod hasłem Komisji Europejskiej: „Jedność Europy w Różnorodności Jej Kultur”, propagującej idee wzajemnego poznawania oraz poszanowania odrębności dziedzictwa kulturowego. Główny cel projektu to poznawanie Europy, reprezentującej różne narodowości i kultury oraz promocja dziedzictwa kulturowego regionu kujawsko - pomorskiego w samorządach regionów europejskich oraz środowiskach uniwersyteckich. Inspiracją dla przygotowania projektu pn. Integracyjne Dni Studentów Europy stało się hasło Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego „Zjednoczeni w Różnorodności”, które nadaje bogactwu kulturowemu Europy rangę wyjątkowej wartości, sprzyjającej umacnianiu europejskiej tożsamości. Dotychczasowe edycje projektu wpisały się w idee budowy wspólnej Europy umożliwiając poznanie i poszanowanie jej odmiennych kultur oraz zwiększenie turystycznej rozpoznawalności regionu kujawsko-pomorskiego w Europie.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wyjazdu.