Rzeczpospolita pisze o UKW

W Rzeczpospolitej w Dziale Ekonomicznym napisano o projekcie Santander Art and Culture Law Review (www.artandculturelaw.ukw.edu.pl) realizowanym na Uniwersytecie w ramach programu Santander Universidades. Redaktor Janusz Miliszkiewicz przedstawił na łamach tego ogólnopolskiego dziennika nowe czasopismo, którego wydawcą jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego: „Ukazał się pierwszy numer naukowego czasopisma „Santander Art Culture and Law Review" (SAACLR). Znajdują się w nim teksty o prywatnym kolekcjonerstwie, rynku sztuki i muzeach. Autorami są prawnicy z krajowych wyższych uczelni.”

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem (notka o czasopiśmie jest także dotępna weekendowym wydaniu gazety Parkiet).

W tym tygodniu w dniach 21-23 września 2015 r. w Pałacu w Lubostroniu odbywa się II Ogólnopolskie Seminarium PRAWA OCHRONY ZABYTKÓW dla młodych naukowców, doktorantów i studentów im. Profesora Jana Pruszyńskiego, na którym również zostanie zaprezentowany pierwszy numer SAACLR. W seminarium wezmą udział przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych prowadzących badania z zakresu prawa kultury oraz przedstawiciele Rady Ochrony Zabytków działającej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska powierzyła wykonywanie honorowego patronatu nad II Ogólnopolskim Seminarium Prawa Ochrony Zabytków sekretarzowi stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalnemu Konserwatorowi Zabytków panu Piotrowi Żuchowskiemu. Seminarium uzyskało również dofinansowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie DUN 2015. W programie oprócz prelekcji, dyskusji, debat oraz naukowych dysput przewidziano wiele atrakcji m.in. dyskusyjny klub filmowy, konkurs wiedzy o prawie ochrony zabytków oraz aukcję sfałszowanych dzieł sztuki. Fotorelacja dostępna w galerii.