Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Jeśli bliska jest Ci idea niesienia pomocy, zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki” lub „Akademii Przyszłości”. Zgłaszając chęć pomocy sam wybierasz rolę, w jakiej zmieniasz świat. Jako SuperW Akademii pomożesz dziecku przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu, a jako SuperW Paczki przekażesz impuls do zmiany potrzebującej rodzinie.

Aplikuj, jeśli:

• masz w sobie chęć niesienia pomocy,
  • chcesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach,
  • lubisz pracę na wysokich obrotach i kochasz wyzwania,
  • chcesz dołączyć do prestiżowej Drużyny SuperW,
  • masz ukończone 18 lat.

Zadania wolontariusza Paczki:

• spotkania z potrzebującymi rodzinami oraz pomoc tym, dla których jest ona realną szansą na zmianę,
  • współpraca z darczyńcami,
  • działania w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu i transportu paczek itp.

Zadania wolontariusza Akademii:

• spotkania z dzieckiem i pomaganie mu w pokonywaniu szkolnych trudności,
  • współpraca z darczyńcami,
  • działania w drużynie w celu organizacji wydarzeń dla dzieci, współpracy ze szkołami itp.

Co możesz zyskać:

• realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość,
  • radość z niesienia pomocy,
  • szansę na sprawdzenie się w działaniu,
  • rozwój cenionych kompetencji takich jak: komunikacja, praca w zespole, budowanie relacji, organizacja własnego czasu,
  • udział w szkoleniach,
  • nową paczkę przyjaciół i znajomych.

Oba programy oparte są na idei mądrej pomocy. SZLACHETNA PACZKA w przemyślany sposób łączy rodziny żyjące w niezawinionej biedzie, wolontariuszy, którzy do nich docierają i na podstawie wywiadu środowiskowego włączają do projektu te najbardziej potrzebujące oraz darczyńców, którzy przygotowują paczki odpowiadające konkretnym potrzebom. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI zmienia życie dzieci, które straciły wiarę w siebie. Wykorzystując System Motywatorów Zmiany – unikalną metodologię pracy wolontariusza z dzieckiem – przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesów w życiu.

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5% Polaków. Leć walczyć z biedą! Zgłoś się na: www.superw.pl