Wielki jubileusz 10-lecia za nami

Było uroczyście, muzycznie, wspominkowo. Obchody 10-lecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przeszły do historii.

Imprezy zapowiadające wielki jubileusz, głosowanie i mnóstwo przygotowań - tak wyglądały ostatnie miesiące na naszej uczelni. Kulminacyjnym punktem obchodów dziesiątych urodzin naszego Uniwersytetu była piątkowa gala w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Na widowni zasiadł były Prezydent RP, Bronisław Komorowski, przedstawiciele władz krajowych, samorządu, studenci i pracownicy UKW, absolwenci oraz przyjaciele naszej uczelni. Gala była okazją do ogłoszenia wyników plebiscytu, w którym internauci wybierali wykładowcę Naj, absolwenta uczelni i absolwenta 10-lecia.

Najbardziej cenionym nauczycielem akademickim został wybrany prof. Roman Leppert z Instytutu Pedagogiki UKW. Tytuł Absolwenta Uczelni trafił do rąk Dawida Kilona, a 10-lecia - Katarzyny Kiedrowskiej. Wręczono także nagrodę specjalną, Mola Książkowego - dla studenta, który wypożyczył najwięcej książek z Biblioteki UKW. Otrzymała ją Inez Romianowska.

Muzyczną oprawę zapewnili studenci Wydziału Edukacji Muzycznej pod kierunkiem dra Benedyka Odya. W trakcie gali swoją premierę miał też utwór „U króla”, przygotowany przez pracownika Działu IT UKW, Michała Bethke oraz Krzysztofa Dobosza. Gwiazdą gali był natomiast zespół Soyka Kolektyw, który wykonał znane przeboje takie jak „Tolerancja”, "Cud niepamięci" jak i nowe przeboje.

Więcej zdjęć w galerii.