Spotkanie - Karbala. Raport z obrony City Hall

Zakład Filozofii Edukacji i Metodologii Badań, prowadzący specjalność: edukacja obywatelska i bezpieczeństwo publiczne oraz Instytut Pedagogiki UKW serdecznie zapraszają na spotkanie z ppłk Grzegorzem Kaliciakiem pt.: Karbala. Raport z obrony City Hall.

Spotkanie odbędzie się 18 listopada 2015 r. w godz. 11.00-12.30 w Auli Collegium Copernicanum UKW przy ul. M. Kopernika 1

Podpułkownik Grzegorz Kaliciak, absolwent Wyższej szkoły Oficerskiej we Wrocławiu. Służbę zawodową rozpoczął w 4 Batalionie Rozpoznawczym Wędrzynie, obecnie w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Uczestnik wojny w Iraku i Afganistanie (weteran poszkodowany podczas wybuchu IED - improwizowanego ładunku wybuchowego w Afganistanie). Odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego za osobiste męstwo w akcji bojowej oraz Krzyżem Wojskowym.

Operacja City Hall dziś uznawana jest za jedno z największych starć bojowych polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej. City Hall w Karbali broniło około 50 żołnierzy (polskich i bułgarskich) , atak prowadziło kilkuset rebeliantów. O tych wydarzeniach opowiada płk Grzegorz Kaliciak w swojej książce "Karbala. Raport z obrony City Hall", a od 11 września 2015 r. na ekranach kin można oglądać film "Karbala", opowiadający o walce polskich żołnierzy