Napisz esej - konkurs dla młodzieży szkolnej i studentów

Zakład Filozofii Edukacji i Metodologii Badań UKW ogłasza konkurs na esej nt. Uchodźcy i imigranci w Europie - szanse i zagrożenia.

Celem konkursu jest zaproszenie młodzieży do wzięcia udziału w toczącej się obecnie dyskusji o możliwych postawach instytucji europejskich, rządów poszczególnych państw, a także obywateli wobec masowego napływu do Europy uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki i innych krajów, a także o szansach i zagrożeniach związanych z tym procesem.

Konkurs jest kierowany do młodzieży szkolnej - uczniów szkół ponadgimnazjalnych, oraz do młodzieży akademickiej - studentów studiów licencjackich.

Konkurs trwa od 11 listopada do 31 grudnia 2015 roku. Więcej informacji na temat idei konkursu zawiera Ogłoszenie o konkursie na esej. Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa zawiera Regulamin konkusu na esej.