Weź udział w konkursie o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach

Zgłoś się do 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!

Król Kazimierz Wielki to nietuzinkowa postać, której działalność odcisnęła na dziejach Polski istotny znak postępu. W czasie swego panowania ten władca wprowadził szereg reform, w tym, co istotne, zadbał o rozwój szkolnictwa. Sylwetka króla, przegląd najważniejszych wydarzeń tamtej epoki oraz zapoznanie się z ciekawymi publikacjami to możliwości, jakie daje udział w naszym konkursie.

Konkurs to przygoda, okazja do sprawdzenia swej wiedzy, zasmakowania zdrowej rywalizacji, poćwiczenia umiejętności, zapanowania nad stresem oraz wprawka do rozpoczęcia akademickiej przyszłości. Ostatni jego etap to także okazja do odwiedzenia murów UKW, poznania pracowników naukowo-dydaktycznych oraz wczucia się w uczelnianą atmosferę.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z 3 etapów: eliminacji szkolnych, eliminacji międzyszkolnych oraz finału, do którego zostaną zakwalifikowani uczestnicy z najlepszymi wynikami. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe oraz możliwość zdobycia indeksu na wymarzony kierunek studiów na UKW.

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza rejestracyjnego! Czekamy na nie do 4 stycznia 2016 r.!

Ważne terminy:

• 13 stycznia 2016 r. - etap SZKOLNY (I etap)
  • 31 stycznia 2016 r. - ostatni dzień przesyłania protokołów po I etapie Konkursu
  • 9 marca 2016 r. - etap OKRĘGOWY (II etap, międzyszkolny)
  • 23 marca 2016 r. - ogłoszenie listy finalistów Konkursu
  • 13 kwietnia 2016 r. - wielki FINAŁ konkursu