Prestiżowa nagroda dla D. Mikołajewskiego z IMIS

Poznaliśmy laureatów konkursu Eureka Competition, organizowanego w ramach najstarszej europejskiej wystawy wynalazków. Wśród nagrodzonych znalazł się zespół naukowców, w którym pracował m.in. dr inż. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW.

Ponad 300 wynalazków z całego świata, zgłoszono do głównego konkursu pn."Eureka Competition", organizowanego w ramach 64. międzynarodowej wystawy The World Exhibition of Innventions, Research and New Technologies INNOVA 2015 w Brukseli. Wynalazek "System do wspomagania rozwoju percepcyjno-poznawczego niemowląt i małych dzieci" autorstwa Włodzisława Ducha, Bibianny Bałaj, Joanny Dreszer-Drogorób, Oleksandra Sokolova, Tomasza Komendzińskiego, Jacka Matulewskiego, Dariusza Mikołajewskiegi, Michała Meina, Tomasza Piotrowskiego otrzymał Złoty Medal w konkursie Eureka Competition.

Impreza odbyła się, mimo bardzo napiętej sytuacji i ogłoszonego w mieście najwyższego stopnia zagrożenia terrorystycznego. Wystawa i konkurs INNOVA należy do najstarszych tego typu imprez w  Europie. Powierzchnia wystawowa targów wynosi ok. 4000 m2. W tym roku w wystawie uczestniczyli przedstawiciele ponad 20 krajów z kilku kontynentów.