Spotkanie z autorem książki o Chopinie

Zapraszamy na spotkania z Piotrem Wittem, autorem książek "Hotel de Monaco", "Przedpiekle sławy: rzecz o Chopinie". Partnerem wydarzenia jest Wydział Edukacji Muzycznej UKW. Zapraszamy 4 grudnia 2015 r., godz. 17.00 do sali koncertowej w Collegium Copernicanum UKW (ul. M. Kopernika 1).
Z Piotrem Wittem o jego pracy będzie rozmawiał Stanisł aw Deja, były dziennikarz Radia Wolna Europa, a zarazem muzyk i pianista.

O książce:
Witt, Piotr : "Przedpiekle sławy: rzecz o Chopinie".
Wyd. przejrzane i poprawione, z przedmową Rafała Blechacza – Warszawa, Wydawnictwo DiG 2015 . Spis treści pol., ang., fr. streszcz. w 10 językach.

O Autorze:
Piotr Witt - publicysta, historyk, eseista; w latach 70. był redaktorem działu sztuki dawnej w wydawanym w Warszawie czasopiśmie artystycznym „Sztuka”. Po likwidacji tego periodyku przed trzydziestu laty zamieszkał w Paryżu. Był komentatorem politycznym w redakcji polskiej Radia Wolna Europa. Począwszy od lat 80. do czasu zamknięcia tej rozgłośni wygłosił około 3 tys. komentarzy radiowych. Jest m.in. autorem monografii: Vierge de Częstochowa, en tant q’une idée politique (Université de Lille, 1989), Ambassade de Pologne - Hôtel de Monaco (Flammarion, Paryż 2005)