Książka dr. Tomasza Kawskiego wśród nominowanych do prestiżowej nagrody

Z przyjemnością informujemy, że 22 listopada br. w Filharmonii Łódzkiej odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za najwybitniejsze dzieło z zakresu nauk humanistycznych. Jedną z pięciu nominacji odebrał dr Tomasz Kawski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  za książkę wydaną w Wydawnictwie UKW „Żydowskie gminy wyznaniowe w II Rzeczypospolitej. Studium historyczno-administracyjne”!

Nominacja jest zaszczytnym wyróżnieniem, bowiem w opinii członków Kapituły: "Wszystkie nominowane prace przedstawiają ogromną wartość naukową, są dziełami wybitnymi i stanowią poważny wkład w rozwój nauk humanistycznych." Więcej informacji na naszej stronie Wydawnictwa UKW.