UKW z uprawnieniami do habilitowania z językoznawstwa

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał nowe uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Są to trzecie uprawnienia do habilitowania naszej uczelni.
Pozytywną decyzję w tym zakresie wydała Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów 23 listopada 2015 roku, po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Są to trzecie uprawnienia habilitacyjne Uniwersytetu, obok historii i pedagogiki. Uniwersytet posiada też prawo do doktoryzowania w dyscyplinach: biologia, dyrygentura, historia, literaturoznawstwo, językoznawstwo, mechanika, nauki o polityce, pedagogika oraz psychologia.

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest obecnie 25 jednostką naukową w Polsce z uprawnieniami do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie językoznawstwo.