Santander Universidades nagrodził studentów za Bydgoski Festiwal Nauki

Czterdziestu studentów UKW szczególnie zaangażowanych w Bydgoski Festiwal Nauki otrzymało nagrody i wyróżnienia. Dzięki współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bankiem Zachodnim WBK studenci otrzymali jednorazowe stypendium w wysokości 500 złotych. Kandydatury najaktywniej zaangażowanych w minioną, szóstą edycję Festiwalu zgłaszali koordynatorzy wydziałowi, Samorząd Studencki oraz Biuro Organizacyjne BFN. W skład Komitetu Monitorującego weszli: prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz dr Maria Sobieszczyk - Koordynator Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Warto wspomnieć, że Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest jedyną bydgoską uczelnią, która bierze udział w programie Santander Universidades. Współpraca z Bankiem Zachodnim została nawiązana przez Uniwersytet w zeszłym roku, natomiast sam Program Santander Universidades uruchomiono w 2011 roku. W ten sposób Uniwersytet przystąpił do prestiżowego grona uczelni wyższych należących do globalnego programu Santander Universidades. Obecnie sieć Santander Universidades w Polsce tworzy 60 szkół wyższych. Przynależność do programu niesie za sobą wiele korzyści dla uczelni wyższych – zarówno dla pracowników, jak i dla studentów: możliwość współpracy z zagranicznymi uczelniami, program stypendialny dla studentów, dofinansowania projektów naukowych i badawczych.

Władze UKW dziękują fundatorowi stypendiów - Fundacji Banku Zachodniego WBK SA - Santander Universidades oraz  studentom Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego za zaangażowanie w działalność Festiwalu. Dzięki nagrodom i wyróżnieniom aktywny udział studentów został doceniony. Uczelnia wyraża nadzieję, że ta dobra praktyka zostanie kontynuowana w kolejnych latach.