Festiwal

Festiwal "Akademickie Kolędowanie"

Pozostając w bożonarodzeniowym klimacie, serdecznie zapraszamy na VIII edycję Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Odbędzie się on w kilku parafiach naszego regionu.

Tradycją już się stało, że w połowie stycznia w lokalnych parafiach możemy wysłuchać kolęd w wykonaniu chórów akademickich z całej Polski. W tym roku do Bydgoszczy przyjadą studenci Instytut Muzyki Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, Akademii Morskiej w Gdyni, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Nie zabraknie gospodarzy – Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Listę wykonawców uzupełnia Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy.

Kolęd w wykonaniu poszczególnych chórów będzie można posłuchać w bydgoskich parafiach, a także w Dobrczu i w Mroczy. Natomiast o godz. 16:30 w Bazylice św. Wincentego a Paulo odbędzie się koncert galowy, na którym wystąpią wszyscy uczestnicy Festiwalu. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Organizatorem Festiwalu jest Wydział Edukacji Muzycznej UKW, a patronat sprawują Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów, Polskie Radio PiK, Radio Uniwersytet oraz TVP Bydgoszcz.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Festiwalu.