Marszałek Piotr Całbecki wyróżniony przez UKW

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki został wyróżniony Rosa Universitatis przez Rektora UKW prof. dra hab. Janusza Ostoja-Zagórskiego.

Wyróżnienie zostanie wręczone 6 lutego 2016 r. podczas organizowanego po raz czwarty Różanego Balu Uniwersyteckiego. Bal to szczególne wydarzenie, w którym uczestniczą znamienici goście: pracownicy oraz przyjaciele UKW.

Z Różanym Balem Uniwersyteckim związane jest wyróżnienie okolicznościowe Rosa Universitatis nadawane osobom, które promują Bydgoszcz i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Róża jest jednym z symboli Bydgoszczy, która wiąże się z miłością, pięknem, oddaniem oraz męstwem. Znak ten stał się też głównym motywem nagrody przyznawanej przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego dla wybitnych osobowości naszego województwa.

Uniwersytet przyznaje statuetki Rosa Universitatis od 2013 roku. Są one symbolem podkreślenia więzi Uczelni z Bydgoszczą. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest ważną instytucją w mieście i ośrodkiem napędowym działań społecznych, kulturowych i sportowych.

Pierwsze statuetki Rosa Universitatis Rektor UKW, prof. Janusz Ostoja-Zagórski wręczył w 2013 r. prof. Markowi Haratowi, kierownikowi kliniki neurochirurgii Wojskiego Szpitala Klinicznego, Tomaszowi Zaboklickiemu, prezesowi bydgoskiej Pesy oraz Mirosławowi Ślachciakowi, prezesowi Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców. W kolejnym 2014 r. Rektor przyznał wyróżnienie Rosa Universitatis Dyrektorowi Opery Nova Maciejowi Figasowi. Natomiast w 2015 statuetka trafiła do rąk dwóch prezydentów Bydgoszczy - obecnego Rafała Bruskiego oraz byłego prezydenta Bydgoszczy w latach 2002-2010, Konstantego Dombrowicza.