Zgłoś imprezę na Bydgoski Festiwal Nauki

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji wydarzeń na Bydgoski Festiwal Nauki 2016.

Jak co roku zachęcamy Państwa do włączenia się w budowanie oferty programowej Bydgoskiego Festiwalu Nauki poprzez zgłaszanie propozycji wykładów, warsztatów, pokazów, koncertów, wystaw (lub innych propozycji), popularyzujących osiągnięcia szeroko rozumianej nauki, kultury i sztuki, które zostaną włączone do programu VII edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

W celu zgłoszenia oferty należy wypełnić formularz internetowy: Propozycje programowe można zgłaszać do 21 lutego 2016 r.

W tym roku Bydgoski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 18-21 maja 2016 r. Podobnie, jak w roku ubiegłym, program będzie podzielony na ścieżki tematyczne:

• humanistyczną,
  • przyrodniczą,
  • społeczną,
  • nauk ścisłych,
  • artystyczną,
  • techniczną,
  • medyczną i nauk o zdrowiu .

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania propozycji imprez nawiązujących do obchodów jubileuszu 670-lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy.

Ewaluacja przebiegu Festiwalu w latach ubiegłych pokazała, iż:

• zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza warsztaty, pokazy oraz imprezy interaktywne,
  • wybór tematu imprezy ma znaczenie – im bardziej ciekawy i intrygujący, tym większa liczba uczestników,
  • grupy zorganizowane nie mają możliwości udziału w każdym dniu festiwalowym (organizacja roku szkolnego, koszty dojazdu), przyjeżdżając na Uczelnie chcę spędzić na niej cały dzień, dlatego w tym roku podtrzymamy rozwiązanie wprowadzone w minionym roku, ułatwiające udział grupom zorganizowanym (szkołom, przedszkolom) w BFN – poszczególne dni festiwalowe będą dedykowane określonym grupom wiekowym. Zgodnie z tym: 19 maja (czwartek) dedykowany będzie dzieciom przedszkolnym i szkołom podstawowym,, a 20 maja (piątek) dedykowany będzie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Pozostałe propozycje programowe kierowane do grupy odbiorców takich jak studenci, dorośli, seniorzy mogą być rejestrowane dowolnego dnia nauki (19-21 maja).  Bardzo prosimy o uwzględnienie tych założeń przy rejestracji imprez.

Zapraszamy do współpracy i  zgłaszania swoich propozycji.

Biuro Organizacyjne BFN
ul. Chodkiewicza 30, pok. 261
tel./fax: 52 34 19 120 lub 137
 e-mail: festiwal@ukw.edu.pl