Minecraft w szkole. Wprowadzenie dla nauczycieli

W internecie dostępna jest nowa publikacja autorstwa Michała Mochockiego, Mikołaja Sobocińskiego i Adrianny Kuliś „Minecraft w szkole. Wprowadzenie dla nauczycieli”.

Autorzy są koordynatorami projektu „Minecraft – Lubię tu być”. Projekt realizowany przez gamedeków i Fundację dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, doprowadził do powstania minecraftowej mapy województwa wraz z szeregiem wybranych zabytków i innych atrakcji turystycznych. 1 czerwca 2015 roku mapę oficjalnie udostępniono. W Minecrafcie brało udział ośmioro studentów w ramach płatnych praktyk. Jeden zespół zajął się stworzeniem mapy terenu województwa, drugi - wykonaniem modeli budynków. Całością zarządzała Adrianna Kuliś, wówczas studentka pierwszego roku, która jest również współautorką naszej nowej  publikacji.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją: „Minecraft w szkole. Wprowadzenie dla nauczycieli„.

Więcej informacji:gamedec.ukw.edu.pl