UKW wysoko w rankingu Webometrics

W nowym wydaniu rankingu Webometrics Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zajął najwyższe miejsce spośród bydgoskich uczelni, co dało nam 20. lokatę w klasyfikacji polskich szkół wyższych. W porównaniu do ostatniego rankingu, z sierpnia ubiegłego roku, awansowaliśmy o 576 miejsc. Ranking obejmuje 12 tysięcy uczelni.

Webometrics Ranking of World Universities to globalny ranking uczelni, mierzący obecność szkół w sieci. Główne mierniki to liczba stron internetowych i plików w Internecie oraz cytowania publikacji. Pozwala to zweryfikować, które uczelnie najbardziej dbają o dostępność i rozpowszechnianie w sieci publikacji naukowych i wyników prac badawczych. Tegoroczny ranking otwiera Uniwersytet Harvarda. Spośród polskich uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Jagielloński (281. miejsce), lokatę niżej uplasował się Uniwersytet Warszawski.