Ostatnie pożegnanie dra Zenona Warczyńskiego

Z żalem zawiadamiamy, że 25 lutego 2016 roku zmarł dr Zenon Warczyński emerytowany wieloletni pracownik naszej Uczelni, znawca teorii muzyki i wychowania muzycznego, ceniony dyrygent.

Dr Zenon Warczyński w 1955 roku ukończył 4-letnie studia kapelmistrzów wojskowych przy PWSM w Warszawie, a w 1966 roku Wydział Wychowania Muzycznego PWSM w Poznaniu. Ponadto w 1975 roku ukończył studia doktoranckie w PWSM w Warszawie, a w roku 1978 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie teorii muzyki.

W latach 1955-57 pracował jako kapelmistrz wojskowych orkiestr w ówczesnym województwie olsztyńskim, a w latach 1957-1960 był kierownikiem i dyrygentem Chóru Chłopięcego i Męskiego im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. W latach 1960-1969 pracował w szkołach podstawowych i średnich pełniąc funkcje kierownicze. Od 1969 roku do 1979 pracował jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie pełniąc funkcję kierownika Zakładu Wychowania Muzycznego.

Dr Zenon Warczyński w latach 1979-1996 związany był zawodowo z naszą Uczelnią pełniąc funkcję Kierownika Zakładu Muzyki, Plastyki i Techniki w ówczesnym Instytucie Nauczania Początkowego i Wychowania Przedszkolnego. Ponadto w latach 1982-1985 był dyrygentem chóru Towarzystwa Śpiewu "Halka" w Bydgoszczy.

Dr Z. Warczyński za swoją działalność zawodową i społeczną został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Brązową i Srebrną Odznaką Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Cześć Jego Pamięci!