Uniwersyteckie Forum Dyrygentów

W dniach 14-16.03.2016 r. w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW, ul. Kopernika 1 w Bydgoszczy odbędzie się Uniwersyteckie Forum Dyrygentów – Konfrontacje Młodych Chórmistrzów.

W tym ogólnopolskim konkursie dyrygenckim uczestnikami będą studenci kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z całej Polski (Uniwersytety: Kielce, Lublin. Olsztyn, Częstochowa, Słupsk, Cieszyn, Kalisz, Zielona Góra, Rzeszów). Przewidziano również warsztaty z zakresu emisji głosu (prof. Bogumiła Tarasiewicz – UZ Zielona Góra) oraz chorału gregoriańskiego (dr Michał Sławecki – Uniwersytet Muzyczny - Warszawa). W przedsięwzięciu uczestniczyć będą trzy chóry dziecięce z Bydgoszczy i Inowrocławia oraz dwa Chóry Akademickie (Politechnika Gdańska i UKW Bydgoszcz) – jako chóry do ćwiczeń.

Konkurs odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Bydgoszczy. Nagrody ufundowali także: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Rektor UKW prof. dr hab. Janusz Ostoja-Zagórski, Politechnika Gdańska. Patronat przyjął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszcz Rafał Bruski. Patronat medialny Radio PiK S.A. Poczynania studentów-dyrygentów oceniać będzie Jury w składzie:

prof. Bernard Mendlik UKW Bydgoszcz - przewodniczący Jury
prof. Elżbieta Krzemińska - UMCS Lublin - członek Jury