Rada Studentów PSRP tym razem w Bydgoszczy

W dniach 12-13 marca już po raz trzynasty odbędzie się kolejna Rada Studentów Parlamentów Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Tym razem studenci spotkają się w murach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Rada Studentów PSRP składa się z dwunastu członków wybieranych przez Zjazd oraz Przewodniczącego PSRP, który stoi na jej czele. Jest organem opiniodawczym, który wyraża stanowisko w imieniu wszystkich studentów kraju. Tworzy m.in. opinie na temat projektów aktów prawnych, które dotyczą środowiska studenckiego.

Tym razem studenci będą rozmawiać o proponowanych zmianach w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym. Omawiany będzie również konkurs ministerialny Ustawa 2.0 oraz XXII Krajowa Konferencja PSRP, która odbędzie się już 8-10 kwietnia 2016 r. w Jastrzębiej Górze.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele samorządów studenckich z województwa kujawsko-pomorskiego oraz zaproszeni goście.