Konferencja poświęcona prof. Witoldowi Kosińskiemu

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Fundacja Rozwoju Mechatroniki, Klaster Innowacji Mechatronicznych, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej „Horyzont” mają zaszczyt zaprosić na International Conference on Professor Witold Kosiński's Heritage Workshop on Ordered Fuzzy Numbers (WOFN), która odbędzie się w poniedziałek 14 marca 2016 w Collegium Copernicanum UKW.

Prof. dr hab. Witold Kosiński (1946-2014) był wybitnym polskim matematykiem i informatykiem, twórcą tzw. Skierowanych Liczb Rozmytych (ang. Ordered Fuzzy Numbers), od ICAISC 2015 nazywanych Liczbami Rozmytymi Kosińskiego (ang. Kosinski's Fuzzy Numbers - KFN). Prof. Kosiński przez wiele lat był związany z Instytutem Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych w Warszawie oraz Instytutem Mechaniki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Profesor był specjalistą z zakresu termodynamiki ośrodków ciągłych i propagacji fal oraz podstaw matematycznych informatyki ze szczególnym uwzględnieniem systemów inteligentnych, logiki rozmytej  i algorytmów genetycznych. Dorobek naukowy prof. Kosińskiego obejmuje ponad 230 publikacji naukowych, a także opiekę nad 11 pracami doktorskimi oraz licznymi pracami magisterskimi i inżynierskimi. Liczby Rozmyte Kosińskiego stanowią istotny wkład Profesora w teorię i praktykę informatycznych zastosowań matematyki. Choć odszedł przedwcześnie, Profesor Kosiński pozostawił po sobie następców, kontynuujących jego Dzieło. Oczekuje się, że KFN mogą wprowadzić znaczny postęp nawet w tak pozornie odległych dziedzinach jak modelowanie funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego.

Warunki uczestnictwa

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do pracowników naukowych i praktyków zaangażowanych w rozwój i perspektywiczne wykorzystanie skierowanych liczb rozmytych oraz innych zagadnień, którymi zajmował się Profesor. Konferencję zaszczycą swą obecnością zaproszeni wykładowcy ze współpracujących uczelni oraz ośrodków badawczych, którzy w swoich wystąpieniach skupią się na bieżących problemach, trendach i kierunkach dalszego rozwoju.

Zgłoszenia i składanie abstraktów: do 28.02.2016r.,

Decyzja o przyjęciu: do 10.03.2016r.

Składanie wersji pełnotekstowych do publikacji: 31.03.2016r.

Opłaty: normalna: 100 PLN, ulgowa (dla doktorantów i studentów): 50 PLN

Opłata obejmuje publikację jednej pracy w materiałach konferencyjnych

Szczegółowe Informacje I Zgłoszenia

dr inż. Jacek Czerniak, e-mail: jczerniak@ukw.edu.pl