Konkurs NCBiR na podnoszenie kwalifikacji studentów

Uprzejmie informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym (Konkurs nr 2/PRK/POWER/3.1/2016) na Program Rozwoju Kompetencji dotyczący podnoszenia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju.

Projekty muszą obejmować swoim zakresem merytorycznym podnoszenie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, w obszarach kluczowych dla gospodarki i rozwoju kraju, określanych w oparciu o analizy i prognozy potwierdzające potrzebę rozwijania określonych kompetencji w konkretnych obszarach oraz w oparciu o zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców/organizacje pracodawców, realizowane (z wyłączeniem staży) poprzez:

a) certyfikowane szkolenia i/lub zajęcia warsztatowe kształcące kompetencje,

b) dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami,

c) dodatkowe zadania praktyczne dla studentów realizowane w formie projektowej, w tym w ramach zespołów projektowych,

d) wizyty studyjne u pracodawców.

Projekty mają służyć realizacji celów PO WER, w tym przede wszystkim celu szczegółowego dotyczącego podniesienia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Planowana alokacja na konkurs wynosi: 250 000 000,00 PLN, w tym maksymalna kwota dofinansowania wynosi 242 500 000,00 PLN, bowiem maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu (ze środków UE i środków budżetu państwa) wynosi 97%. Maksymalny poziom dofinansowania ze środków UE wynosi 84,28%.

Nabór projektów będzie trwał od dnia 4 maja 2016 r. do dnia 7 czerwca 2016 r.

Więcej informacji na temat zasad konkursu wraz z dokumentacją konkursową znajdą Państwo pod poniższymi linkami tutaj oraz w Biurze Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem UKW tel. 52 3419 199 ul. J.K. Chodkiewicza 30 budynek F.