Seminarium: Kultury organizacyjne w szkole

Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na seminarium „Kultury organizacyjne w szkole: dyrektorzy szkół i zespoły nauczycielskie jako liderzy zmiany edukacyjnej”. Odbędzie się ono w czwartek, 7 kwietnia w Bibliotece UKW przy ul. Szymanowskiego 3.

Seminarium jest podsumowaniem projektu badawczego dotyczącego kultury organizacyjnej zespołów nauczycielskich oraz dyrektorów szkół z województwa kujawsko – pomorskiego. Adresowane jest zarówno do przedstawicieli środowiska naukowego, jak i organizatorów procesu kształcenia – przedstawicieli lokalnych instytucji, ośrodków zajmujących się edukacją, w tym kształceniem nauczycieli, dyrektorów szkół oraz nauczycieli. Głównym celem Seminarium jest pokazanie roli, jaką odgrywa kultura organizacyjna w sytuacji zmian w oświacie, jak również zaprezentowanie wyników badań dotyczących dwóch subkultur w kulturze organizacyjnej szkoły – zespołów nauczycielskich oraz dyrektorów szkół z województwa kujawsko pomorskiego.

PROGRAM:

9:30 – 9:45   Rejestracja uczestników seminarium
9:45 – 10:00 Otwarcie seminarium - prof. dr hab. Ewa Filipiak, dr Małgorzata Wiśniewska
10:00 – 10:30 Wprowadzenie merytoryczne
Kultury organizacyjne w szkole – dlaczego warto mówić o kulturze organizacyjnej szkoły w kontekście zmiany edukacyjne? - prof. dr hab. Ewa Filipiak, dr Małgorzata Wiśniewska
10:30 -11:00 Raport z badań
Co wiemy o kulturze organizacyjnej zespołów nauczycielskich i dyrektorów szkół z województwa kujawsko – pomorskiego? - dr Małgorzata Wiśniewska
11:00 – 11:30 Zdaniem eksperta
Kultura innowacyjna w edukacji - prof. dr hab. Beata Przyborowska (UMK w Toruniu)
11:30 – 12:00 Przerwa kawowa
12:00 – 12:45 Dyskusja i podsumowanie Seminarium