Poszukiwani wolontariusze na MŚJ w Lekkiej Atletyce

Bydgoszcz po raz kolejny będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w dniach 19-24 lipca br. Organizatorzy prowadzą rekrutację na wolontariuszy i gorąco liczą na pomoc studentów UKW.

Gród nad Brdą po raz pierwszy gościł najlepszych lekkoatletów globu w 2008 roku. Echo tej imprezy rozbrzmiewa do dziś, bo wielu lekkoatletów, którzy zdobyli wówczas medale na stadionie Zawiszy, należy dziś do światowej czołówki. Nasze miasta otrzymało też wysokie noty za organizację tych zawodów i to był jeden z głównych powodów przyznania po raz drugi Bydgoszczy tej imprezy.

Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy mogą włączyć się w organizację MŚJ poprzez wolontariat. Podstawowym wymogiem jest oczywiście dyspozycyjność od 19 do 24 lipca, będzie to również okazja do podszlifowania swoich umiejętności językowych. Każdy wolontariusz otrzyma ubezpieczenie NNW, posiłki (w zależności od czasu wykonywanych obowiązków), strój wolontariusza oraz akredytację upoważniającą do poruszania się w wyznaczonych obszarach wykonywania obowiązków.

Rekrutacja trwa do 15 kwietnia br. na stronie www.bydgoszcz2016.pl. Zachęcamy do udziału.