Wykład: Restytucja dzieł sztuki zagrabionych w czasie II wojny światowej [odwołany]

Wykład Pełnomocnika Ministra Spraw Zagranicznych ds. restytucji dóbr kultury, prof. dr. hab. Wojciecha Kowalskiego, zaplanowany na 14 kwietnia, został odwołany z powodów służbowych obowiązków. Zainteresowane osoby przepraszamy.

Prof. dr hab. Wojciech Kowalski – kierownik Pracowni Prawa Własności Intelektualnej i na Dobrach Kultury w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Autor szeregu publikacji dotyczących prawa ochrony zabytków oraz szerokich opracowań monograficznych, m.in „Rynek sztuki : aspekty prawne” oraz „Nabycie własności dzieła sztuki od nieuprawnionego”. Ekspert UNESCO w sprawach dziedzictwa kulturowego. Od 1998 roku pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych ds. restytucji dóbr kultury.

,