Stypendia Prezydenta Miasta Bydgoszczy

Dr inż. Krzysztof Moraczewski oraz student Łukasz Warchoł otrzymali Stypendia Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Ich uroczyste wręczenie odbyło się 19 kwietnia w Filharmonii Pomorskiej podczas koncertu z okazji 670. urodzin naszego miasta.

31 marca 2016 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Nagród i Stypendiów Naukowych, w której ze strony Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zasiada prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. Podczas posiedzenia spośród wszystkich kandydatur wyłonione zostały najlepsze.

Wśród nich znaleźli się również przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Do Stypendium Prezydenta dla młodych naukowców Kapituła zarekomendowała kandydaturę dra inż. Krzysztofa Moraczewskiego. Dr Moraczewski jest adiunktem w Katedrze Inżynierii Materiałowej, od 2012 roku pełni funkcję kierownika Laboratorium Inżynierii Polimerów. Jest absolwentem Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Natomiast do Stypendium Prezydenta dla wyróżniających się studentów zarekomendowano Łukasza Warchoła, studenta V roku psychologii. Łukasz Warchoł jest laureatem "Diamentowego Grantu" Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 2015 na realizację projektu badawczego pt. Neurofizjologiczne korelaty efektów treningu elementarnych funkcji poznawczych i ich transferu na inteligencję płynną w okresie wczesnej dorosłości. Stypendium na wniosek Kapituły jest przyznawane przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.